Системи сухого видалення золи
транспортування золи сухим способом

Сухий спосіб є найбільш прогресивним та технологічним, а найголовніше – екологічним методом транспортування летючої золи. Сухе золовидалення дозволяє не тільки відмовитися від енерговитратного «мокрого» способу, а й перетворити збитки підприємства на суттєвий постійний дохід.

Системи сухого видалення золи встановлюються під електрофільтри (рукавні або картриджні фільтри) системи газоочищення. Основним обладнанням системи є спеціалізовані високотемпературні пневмокамерні насоси компанії Energomash – ЕМА.

Основні параметри

 • Продуктивність до 10000 тонн на годину

 • Дальність транспортування до 5000 м.

 • Висота підйому матеріалу до 50 м

 • Температура матеріалу до 300 °С

Основні переваги

 • Реальна окупність інвестицій та зниження собівартості

 • Значне покращення екологічних показників станції в цілому

 • Відсутність необхідності демонтажу системи гідрозоловидалення

 • Повний контроль і автоматизація процесу транспортування та обліку

 • Реалізація золи можлива одразу після запуску системи золовидалення

Переваги даного рішення

 • Економічність

  Відчутне зниження собівартості електроенергії, що виробляється за рахунок зниження експлуатаційних витрат, шляхом заміни збиткового процесу «мокрого» золовидалення прибутковим і перспективним процесом сухого золовидалення.
  Виключено суттєві витрати, пов’язані з постійною витратою води, спорудженням та обслуговуванням насосних станцій, фільтраційних систем та трубопроводів освітленої води.
  Відсутня постійна необхідність розширення територій складування золи – золовідвалу. Це дозволить зберегти як колосальні суми необхідних інвестицій, а й величезні площі необхідного землевідведення полів, лугів і лісів.

 • Екологічність

  Істотне зниження побічного негативного впливу на екологічну обстановку регіону, де розміщена електростанція.
  Загальне зниження споживання води для електростанції загалом. Виключення безповоротної втрати води з процесу транспортування золи, а значить суттєве зменшення забруднення поверхневих та підземних вод.
  Завдяки закритому способу транспортування та зберігання золи відчутно знижується запиленість території та повністю відсутня пиловиділення з відвалу, внаслідок сепарації часток, що легко аеруються.

 • Надійність та технологічність

  В результаті заміни гідравлічної системи золовидалення на пневматичну систему, суттєво збільшується ступінь надійності не тільки системи газоочищення та золовидалення, а й загального процесу виробництва електроенергії.
  Виключено необхідність будівництва дамби, а отже, і відсутні ризики техногенних катастроф, пов’язані з винятком випадком прориву дамби, що захищає.
  У разі наявності працюючої системи гідравлічного золовидалення, система пневматичного золовидалення встановлюється паралельно, без демонтажу гідравлічної системи. В даному випадку робота системи газоочищення максимально надійна за рахунок наявності основної та резервної системи видалення золи.

 • Повна автоматизація

  Система автоматичного управління реалізована на платформі інтелектуального реле, провідних світових виробників Siemens або Schneider Electric, з можливістю інтеграції в загальну систему управління протоколом Profibus або Profinet

Найбільш поширеним варіантом системи видалення та подальшого транспортування золи з-під електрофільтра є змішана система. Основним елементом такої системи транспортування є пневматична система золовидалення, а гідравлічна виконує функції резервної (аварійної) системи транспортування.

Процес транспортування летючої золи від бункерів електрофільтра до силосів зберігання матеріалу відбувається повністю автоматично.

У разі виходу з ладу пневматичної системи (поломки обладнання, падіння тиску тощо) здійснюється автоматичний перехід транспортування золи на гідравлічний «аварійний» спосіб транспортування.

За умови наявності значної відстані між електрофільтрами та бункером зберігання матеріалу, а також для забезпечення максимальної ефективності та надійності системи процес транспортування матеріалу розділений на 2 основні етапи:  

 1. Забір золи з електрофільтра: Пневмокамерні насоси здійснюють забір золи з-під течок (бункерів) електрофільтра і транспортують у проміжний бункер зберігання матеріалу, під яким також встановлений пневмокамерний насос.
 2. Транспортування до кінцевого бункеру зберігання: проміжний пневмокамерний насос транспортує зібрану золу кінцевий бункер зберігання матеріалу.
Потрібна допомога?
отримайте консультацію наших спеціалістів прямо зараз

Інші рішення

Перевірені рішення